Hledáte kroužek pro vašeho kluka?

Přiveďte ho mezi skauty a dejte mu příležitost ukázat, co v něm doopravdy je


Přijďte se podívat na schůzky každý pátek od 16 do 18 hodin do Vanaivanu

Rozvíjíme dovednosti

Každý týden se setkáváme v kopřivnickém skautském centru Vanaivan na dvouhodinové schůzce. Ve skupinkách po přibližně deseti členech hrajeme hry a učíme kluky novým věcem. V sobotu pak chodíme do okolní přírody a hrajeme akční hry v terénu.

Zaměřujeme se na rozvoj sociálních dovedností – aby se kluci naučili spolupracovat s ostatními, respektovat domluvená pravidla a hrát fér. Hry mají také za úkol procvičit praktické dovednosti vedoucí k větší samostatnosti (umět se sbalit na výlet, být schopen zavolat pomoc v případě nehody apod.) Ti starší pak mají příležitost připravovat hry pro ostatní a učit se tím zodpovědnosti za druhé.

Příroda je pro nás jedno velké hriště

Hned jakmile skončí škola vyrážíme na třítýdenní tábor. Na louce obklopené lesy, v podsadových stanech, bez elektřiny… Zážitek na který se kluci těší celý rok. Kromě spousty her a soutěží na kluky čekají povinnosti — sběr dřeva, umývání nádobí a další.

„Jsem rád, že i v dnešní přetechnizované době mají mé děti možnost naučit se spoléhat jen na své schopnosti a pomoc svých kamarádů formou zážitků, které je budou provázet celý život.“
— Lukáš Hrček, otec dvou našich členů, skaut

Poháněn dobrovolníky

Všichni naši vedoucí zažili skauting naplno jako děti. Teď se snažíme připravovat co nejlepší zážitky pro další generace skautů.

„Skauting — to je kamarádství na celý život, hromada vzpomínek a zážitků, cesta k samostatnosti a tvořivosti, spousta her, zábavy, ale i poznání. To vše chci dopřát i svým dětem.“
— Aleš Kahánek, otec našeho člena, skaut

Kolik to stojí peněz?

Cena se obvykle pohybuje kolem 500 Kč za rok.

Přihlaste vaše dítě do skautu

Přijďte kterýkoliv pátek na schůzku do Vanaivanu

 

Můžete se podívat na fotky z našich akcí nebo si přečtěte aktuality.

Máte nějaké dotazy? Jan Žárský — Walker je rád zodpoví: 720 646 876, walker@skaut.cz