Hledáte kroužek pro vašeho kluka?

Přiveďte ho mezi skauty a dejte mu příležitost ukázat, co v něm doopravdy je.


Přijďte se podívat na schůzky, které probíhají každou středu, čtvrtek a pátek, vždy od 16 do 18 hodin ve Vanaivanu. Zavolejte Vojtěchu Liškovi (731 275 696), který vám dá více informací.

Rozvíjíme dovednosti

Každý týden se setkáváme v kopřivnickém skautském centru Vanaivan na dvouhodinové schůzce. Ve skupinkách po přibližně deseti členech hrajeme hry a učíme kluky novým věcem. V sobotu pak chodíme do okolní přírody a hrajeme akční hry v terénu.

Zaměřujeme se na rozvoj sociálních dovedností – aby se kluci naučili spolupracovat s ostatními, respektovat domluvená pravidla a hrát fér. Hry mají také za úkol procvičit praktické dovednosti vedoucí k větší samostatnosti (umět se sbalit na výlet, být schopen zavolat pomoc v případě nehody apod.) Ti starší pak mají příležitost připravovat hry pro ostatní a učit se tím zodpovědnosti za druhé.

Příroda je pro nás jedno velké hriště

Hned jakmile skončí škola vyrážíme na třítýdenní tábor. Na louce obklopené lesy, v podsadových stanech, bez elektřiny… Zážitek na který se kluci těší celý rok. Kromě spousty her a soutěží na kluky čekají povinnosti — sběr dřeva, umývání nádobí a další.

„Jsem rád, že i v dnešní přetechnizované době mají mé děti možnost naučit se spoléhat jen na své schopnosti a pomoc svých kamarádů formou zážitků, které je budou provázet celý život.“
— Lukáš Hrček, otec dvou našich členů, skaut

Poháněn dobrovolníky

Všichni naši vedoucí zažili skauting naplno jako děti. Teď se snažíme připravovat co nejlepší zážitky pro další generace skautů.

„Skauting — to je kamarádství na celý život, hromada vzpomínek a zážitků, cesta k samostatnosti a tvořivosti, spousta her, zábavy, ale i poznání. To vše chci dopřát i svým dětem.“
— Aleš Kahánek, otec našeho člena, skaut

Kolik to stojí peněz?

Cena se obvykle pohybuje kolem 600 Kč za rok, některé akce v průběhu roku se pak platí zvlášť.

Přihlaste vaše dítě do skautu

Přijďte se podívat na schůzky, které probíhají každou středu, čtvrtek a pátek, vždy od 16 do 18 hodin ve Vanaivanu. Zavolejte Vojtěchu Liškovi (731 275 696), který vám dá více informací.

Můžete se podívat na fotky z našich akcí nebo si přečtěte aktuality.

Máte nějaké dotazy? Vojtěch Liška — Lečo je rád zodpoví: 731 275 696, vojtech.liska@skaut.cz